Megjelent: Harmonet.hu
Hosszú évek óta foglalkozom a boldogság kérdésével és integrál pszichológiával, önismerettel. Mire jutottam? Arra, hogy ez az állapot megélhető és megtartható. Rendben, de hogyan?- bukkan elő a kérdés. Keressük erre meg együtt a választ!
Boldogságkeresők
A boldogságot mindenki keresi. Van aki tudatosan, és akad olyan is, aki tudattalanul (pénzben, szexben, munkában stb). Mindenhol keressük tehát. Ezzel feltételezzük, hogy az rajtunk kívül található meg.
Sokan, önjelölt istenségként, vigyorogva azt állítják, hogy: ,,már ott van előtted, csak nem látod.” Valószínűleg igazuk van, de ez egy ,,nesze semmi, fogd meg jól válasz”. A kérdés az, hogy ha én azt gondolom, rajtam kívül van, akkor hogyan tudom ezt a fajta valóságomat megélni (amit megteremtettem ezáltal), a boldogság nevű tejszínhabbal megspékelve.
Minden összefügg mindennel
Lehet, hogy nem közvetlenül a boldogságra kellene koncentrálni, mert az valaminek a mellékhatása? Jól tudjuk, hogy ok, okozatot szül, de a szinkronicitásnak (jungi fogalom) az a lényege, hogy minden összefügg mindennel (még, ha látszólag nem így látjuk).
A folytatás ittolvasható el.
További ajánlott témák:
spirituális, spiritualitás, meditáció, boldogság, stressz, nlp, agykontroll, Adyashanti, béke, bevonzás, párkapcsolat, betegség, Eckhart Tolle, függőség, Osho, jóga, Ramana Maharshi, önbizalom, tudatosság, gyógyítás, gyógyulás, harmónia, szeretet, relaxáció, kineziológus, kineziológia, szingli, körömrágás, monogámia, poligámia, jobb és bal agyfélteke, női rivalizálás, szakítás, hűség, munkahelyi problémák, szerelem és hit, depresszió, anorexia, evészavar, kukkolás, érzelmek, sírás, öngyilkosság, alvászavar, félelem